لوگوی شهرداری لار سال 95 اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل
۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر
1396/06/20
همزمان با عيد سعيد غدير؛ 80 نفر درخت خرما در بلوارهاي شهر لار كاشته شد

روابط عمومي شهرداري لار؛ امروزه با توجه به فرهنگ سازي‎هاي انجام شده، مردم و مسئولان شهر لار به درخت و محيط زيست توجه خاصي نشان مي‌دهند؛ چرا كه بخوبي دريافته‎اند درختان و گياهان در سلامت جسمي و روحي مردم نقش اساسي دارد. در اديان و فرهنگ هاي مختلف جهان، درخت و درختكاري جايگاه خاصي دارد. دين مقدس اسلام نيز بشر را به كاشت درخت تشويق و ترغيب كرده است و بعضي از بزرگان دين به اين امر اشتغال داشته اند. حضرت علي عليه السلام در مدينه باغ هاي خرماي فراواني به وجود آورد و بيشتر آنها را در راه خدا وقف كرد.

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار با بيان اين مطلب، گفت: در اين راستا، به همت واحد فضاي سبز، همزمان با فرارسيدن عيد سعيد غدير خم، در مرحله اول 80 نفر درخت خرماي شاهاني در بلوار جمهوري اسلامي (چهل متري اول) و بلوار هاشمي زاده اين شهر كاشته شد.

شهردار لار با بيان اينكه با در نظر گرفتن ملاحظات بصري و زيست محيطي، كاشت درختان نخل(فَسيل) تاثير بسزايي در بهبود منظر شهري خواهد داشت، خاطر نشان كرد: مرحله جديد كاشت درختان نخل (فَسيل) در اين شهر از روز عيد سعيد غدير آغاز شده و ان شالله در مراحل بعد تعداد بيشتري از اين درخت در سطح شهر، كاشته خواهد شد.  

وي افزود: براي خريد و كاشت 80 نفر درخت خرما، 4 ميليون و 800 هزار تومان هزينه شده است.

(فَسيل) نام اصلي درخت نخل در زبان لاري است.

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 7
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق وب سایت متعلق به شهرداری لار می باشد. Dorsaportal Powered by
Powered by DorsaPortal