لوگوی شهرداری لار سال 95 اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر
1396/08/01 مديرعامل سازمان حمل و نقل همگاني شهر لار و حومه: رعايت حقوق عابران پياده نقش مهمي در هدايت جريان تردد دارد
مديرعامل سازمان حمل و نقل همگاني شهر لار و حومه: رعايت حقوق عابران پياده نقش مهمي در هدايت جريان تردد دارد

با آغاز فصل پاييز و بازگشايي مدارس، عمليات خط كشي دوجزئي و ايمن سازي مدارس سطح شهر و عمليات خط كشي محوري و طولي آغاز شد.

محمد امين منتظري مديرعامل سازمان حمل و نقل شهر لار و حومه با اعلام اين خبر گفت: خط كشي گذرگاهها و معابر به ويژه خيابانهاي اصلي و تقاطع ها در برقراري نظم و تامين امنيت شهروندان نقش مهمي دارد و هدف از ترسيم اين علائم، آگاهي دادن به رانندگان و عابران پياده و انضباط بخشيدن به تردد سواره ها وپياده ها است وتوجه به آن از اصول اوليه مسائل ترافيكي است.

مديرعامل سازمان حمل و نقل شهر لار و حومه حركت بين خطوط و رعايت حقوق عابران را امري مهم دانست و افزود: رعايت حقوق عابران پياده در گذرگاههاي عابر پياده، نقش مهمي در هدايت جريان آمد و شد، تردد و كاهش ترافيك ايفا مي كند. از اين رو اين امر در دستور كارخود قرار داده ايم.

وي خاطر نشان كرد: همچنان كه عابران پياده بايد به قوانين احترام بگذارند، رانندگان هم در رعايت قوانين نقش بسزايي دارند و همه ما متأسفانه شاهد اين مسائل بوده ايم كه بسياري از رانندگان هنگام قرمز شدن چراغ راهنما بدون در نظر گرفتن قوانين، حريم گذرگاه عابر پياده را رعايت نكرده و به جاي توقف در پشت خط، درست بر روي محل عبور عابران ايستاده كه سبب بي نظمي و مشكل تردد آنها از سطح خيابان مي شود.

محمد امين منتظري افزود: برخي از عابران پياده از هرجايي عبور مي كنند، به غير از محل خط كشي هاي مربوط كه اين امرخطرات قابل توجهي به همراه دارد و همچنين اين كار موجب ايجاد ترافيك شده ونشان دهنده اين امر است كه هيچ احساس مسئوليتي نسبت به قوانين ندارند.

مديرعامل سازمان حمل و نقل همگاني شهر لار و حومه، رعايت قوانين از سوي شهروندان را حل نيمي از مشكلات ترافيكي قلمداد كرد و افزود: در راستاي حل مشكلات شهر لار خدمات شاياني از سوي اين سازمان صورت گرفته كه از مهمترين آن مي توان به نصب علائم ترافيكي وهمچنين خط كشي مجدد معابر قديم وجديد و تعيين محدوده ايستگاه تاكسي اشاره كرد.

وي اجراي عمليات خط كشي هاي محوري را 30 هزار متر طول و خط كشي هاي دو جزئي را 700 متر مربع با هزينه اي بالغ بر 100 ميليون تومان اعلام كرد.

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 8
تمامی حقوق وب سایت متعلق به شهرداری لار می باشد. Dorsaportal Powered by
Powered by DorsaPortal