لوگوی شهرداری لار سال 95 اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل
۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
1397/03/01 معاونت عمرانی شهرداری لار در جمع آتش نشانان: نبایدکمبود بودجه شهرداریها بهانه ای برای خدمت رسانی کمتر به شهروندان باشد
معاونت عمرانی شهرداری لار در جمع آتش نشانان: نبایدکمبود بودجه شهرداریها بهانه ای برای خدمت رسانی کمتر به شهروندان باشد

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، دوره آبرسانی و تصادفات جاده ای به میزبانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار و با حضور دو تن از اساتید برجسته و مجرب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی استان برگزار شد.

سعید منشی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار در حاشیه ی این کارگاه به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: این دوره که به مدت 2 روز با حضور آتش نشانانی از شهرهای لار، لامرد، فسا ،داراب، بیضاء و اوز با هدف ارتقاء سطح علمی و خدمات بهتر و سریع تر در تصادفات و همسان سازی شهرستان های همجوار برگزار شد، در روز اول شرکت کنندگان  به صورت تئوری با لوازم آتش نشانی و نحوه کار با آن مطابق استانداردهای روز دنیا آشنا شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار با بیان اینکه در دومین روز، مباحث مطرح شده در دوره تئوری به صورت عملی اجرا گردید، افزود: مهمترین آن نحوه استقرار خودرو در زمان وقوع حوادث و نحوه رانندگی در عملیات های محوله بود.   

در ادامه منشی تصریح کرد: این دوره برای اولین بار در لارستان ویژه رانندگان آتش نشانی که بعضاً به علت قانون های پیش رو از حضور در کلاس های آموزشی محروم شده اند برگزار گردید.

گفتنی است در آئین افتتاح این دوره آموزشی، نواز شریفی لاری معاونت عمرانی شهرداری لار و رئیس هیئت مدیره سازمان آتش نشانی با بیان اینکه دو سال از شروع بکار و افتتاح سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار می گذرد، گفت: هرچند که این سازمان پیش از این در قالب واحد آتش نشانی مشغول به فعالیت بود، اما در گستره ی سازمان خدمت رسانی می کرد.

شریفی لاری افزود: اما امروز خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته در زمان تصدی گری شهردار فعلی و همچنین دوستان ما در آتش نشانی، از رتبه واحد به رتبه سازمان ارتقاء پیدا کرده ایم .

وی با بیان اینکه  این سازمان در مدت کوتاه ارتقاء یافته، از نظرسخت افزاری پیشرفت قابل توجهی داشته است، افزود: در تلاش هستیم تا در بحث نرم افزاری نیز از طریق آموزش های لازم که در مراکز استان یا حتی کشور برگزار می گردد به استانداردهای روز دنیا دست پیدا کنیم؛ بنده نیز با هدف احساس کمبود ها و کاستی ها، در دوره های برگزار شده در سطح استان شرکت کرده تا با سیستم های روز آتش نشانی آشنا شوم.

رئیس هیئت مدیره سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری لار احساس نیاز امدادرسانی در جاده ها را یادآور شد و افزود: با استناد به مصوبات شورای تامین شهرستان، مشکل خدمات رسانی در بیرون شهر مرتفع و آتش نشانان می توانند بدون دغدغه به خدمات رسانی در خارج از محدوده شهر بپردازند؛ آتش نشانی لار تا شعاع 180 کیلومتری خدمات رسانی می کند.

معاونت عمرانی شهرداری لاردر پایان تصریح کرد: نبایدکمبود بودجه شهرداریها بهانه ای برای خدمت رسانی کمتر به شهروندان باشد.

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 12
تمامی حقوق وب سایت متعلق به شهرداری لار می باشد. Dorsaportal Powered by
Powered by DorsaPortal