لوگوی شهرداری لار سال 95 اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل
۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
1397/03/01 آثار مخرب زمین لرزه در لار بررسی شد
آثار مخرب زمین لرزه در لار بررسی شد

سمینار بررسی آثار مخرب زمین لرزه با نگاهی به آموزه های زلزله های پیشین، در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این سمینار که به همت شهرداری لار، دفتر ویژه نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان لارستان و با حضور شهرداران، مسئولین ادارات، شوراهای اسلامی شهر و روستا، مرکز اورژانس 115 و اعضای دفتر نظام مهندسی و تنی چند از پرسنل شهرداری ها برگزار شد، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار طی سخنانی ضمن خوش آمد گویی و تشکر از شرکت کنندگان در سمینار، برگزاری چنین سمینارهایی را ضروری دانست.

 در ادامه دکتر آفرینی مشاور فرهنگی سازمان نظام مهندسی و سخنران ویژه برنامه، مطالب ارزنده ای پیرامون روانشناسی معماری و شهرسازی و لزوم توجه به مشکلات و آسیب های روانی پس از وقوع زلزله و پیشگیری و آمادگی لازم جهت مدیریت حادثه قبل از وقوع آن، ارائه نمود.

در بخش دوم این سمینار با دعوت مجری برنامه، مهندس یونس رضایی رئیس دفتر ویژه نمایندگی نظام مهندسی لارستان با حضور در جایگاه ضمن سپاس از شهرداری، اساتید و حضار جهت برگزاری و همچنین حضور در سمینار، گزارشی از روند برگزاری سمینار ارائه کرد.

سپس مهندس خواجه پور عضو هیئت مدیره و پژوهشگر زلزله های اخیر ایران و دومین سخنران ویژه سمینار، مطالب فنی و پژوهشی خود را به سمع و نظر حضار رساند.

آنچه در این بین شایسته قدردانی و مایه خوشحالی است اینکه ما شاهد آن هستیم که دو مدیر و دو بازوی عمرانی و فنی شهرستان با هوشیاری و با شناخت نیازها و پیش بینی خطرات پیش رو، قبل از وقوع حادثه به فکر مهار و مدیریت آن هستند و این همان حلقه مفقوده مشکلات مدیریتی کلان ما در بسیاری از بخش هاست.

دوراندیشی یک ویژگی مهم هر مدیر دلسوز و متعهد است که فقط به حفظ جایگاه خود در زمان تصدی مسئولیت نمی اندیشد؛ بلکه در نگاهی کلی تر به آینده منطقه و حتی بطور کلان تر آینده کشور و مردمش می اندیشد، وقتی مردم شاهد باشند که دو مدیر بومی شهرستان از این ویژگی برخوردارهستند قطعا با امید و اطمینان خاطر بیشتر به آینده منطقه چشم خواهند دوخت.

ویژگی مهم این سمینار که باید مورد توجه مسئولین شهرستان قرارگیرد خواست و تمایل دو ارگان در جهت هماهنگی بیشتر و همکاری در پیشبرد بهتر خدمات است.

همانگونه که همه می دانیم در بسیاری از موارد این ناهماهنگی ها است که باعث اتلاف وقت و هزینه می گردد. لذا اگر ما شاهد این باشیم که مدیران و مسئولین دیگر بخش های منطقه نیز در این راه قدم بردارند قطعا آینده ای بهتر و روشنتر را برای خود و فرزندانمان خواهیم ساخت.

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 16
تمامی حقوق وب سایت متعلق به شهرداری لار می باشد. Dorsaportal Powered by
Powered by DorsaPortal