لوگوی شهرداری لار سال 95 اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل
۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
1397/03/19 فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان: باید درس های عملیات الی بیت المقدس را برای پیروزی درخرمشهرهای پیش رو سرلوحه کار و زندگیمان قرار دهیم
فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان: باید درس های عملیات الی بیت المقدس را برای پیروزی درخرمشهرهای پیش رو سرلوحه کار و زندگیمان قرار دهیم

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار به مناسبت آزادسازی خرمشهر ویژه برنامه ای با همکاری روابط عمومی شهرداری لار، پایگاه مقاومت شهید شاکری و ستاد نمازجمعه لارستان در مسجد جامع شهر لار برگزار شد.

در این مراسم که خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، نیروهای نظامی و انتظامی، روحانیون، یادگاران جبهه و جنگ، مسئولین شهرستان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند، سرگرد پاسدار امیر جاهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان ضمن گرامیداشت این روز مقدس و پر خاطره با اشاره به سخنان طه یاسین رمضان معاون نخست وزیر رژیم بعث عراق، "که این جنگ برای عهد نامه 1975 یا چند کیلومتر خاک و یا نصف شط العرب نیست"، گفت: صدام حالت دستی بود که برای نابودی رژیم نوپای جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده بود؛ اما داستانهای غربت و ایستادگی مقتدرانه و مومنانه مردم در جنگ، این اجازه را به صدام و صدامیان نداد .

 فرماندهی سپاه لارستان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری " که در طول8 سال جنگ در هیچ مسئله ای در مقابل جهان به خاطر جلب نظر و رضایت آمریکا کوتاه نیامدیم"، گفت: اگر ما در جنگ پیروز شدیم برای این بود که با یک فرهنگ مقتدارنه جنگ را اداره کردیم. پس قرار نیست در مقابل یک لبخند ویا اخم ابرقدرت ها از آرمانهای خود کوتاه بیایم . این حرف خدا در قرآن است و پیروزی و نصرت زمانی نصیب خواهد شدکه ما مقاومانه ومؤمنانه بایستیم واین پیام اصلی عملیات الی بیت المقدس است.

 سرگرد امیر جاهدی با اشاره به اینکه  قرار نیست در مقابل زیاده خواهی مستکبرین عالم و ابر قدرت های جهان و درمقابل اَخم و تَخم 1+5 و یا هر کشور دیگری، از آرمان های خودمان عقب بنشینیم، افزود: این حرف و پیام عملیات الی بیت المقدس است و امروز صدای تکبیر رزمندگان ما بعد از فتح خرمشهر در مسجد جامع خونین شهر و در پشت دروازه های قدس شنیده می شود؛ امروز پیام عملیات الی بیت المقدس تا قلب کشور عراق و کشور سوریه تا پشت دورازه های قدس رفته است. و این بدان معنی است که ما در جنگ پیروز بودیم.

وی خاطر نشان کرد: وقتی که رزمندگان ما در خونین شهرپیروز شدند، امام رحمت الله علیه فرمودند: خرمشهر نقطه ثقل کانونی و نقطه قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را به ما نشان می دهد.

جاهدی اضافه کرد: معمار کبیر انقلاب، در فتح خرمشهر پس از تبریک، خطاب به رزمندگان اسلام می فرمایند: اگر ما پیروز شدیم جز عنایت الهی و نگاه و مرحمت حضرت بقیه الله الاعظم(عج) نبود؛ غرور پیروزی شماها را نگیرد و مادامی که ما اینگونه حرکت می کنیم، پیروزیم.

امیر جاهدی با اشاره به اینکه 19  ماه خرمشهر مظلوم در محاصره بود و عراق می خواست مذاکرات را به جمهوری اسلامی ایران تحمیل کند، افزود: امام نپذیرفت و فرمودند خرمشهر باید آزاد شود، و خرمشهر آزاد شد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که می فرمایند: "خرمشهرها در پیش است"، گفت: برای اینکه ما در یک جهاد همه جانبه با دشمن قرار داریم، اگر بی تفاوت باشیم، دشمنان قسم خورده هر روز به این واسطه، کشور را به یک سرا شیبی سقوط نزدیک و ذهن ها را درگیر می کنند و بعضی ها هم دامن می زنند و عرصه جهاد، عرصه تمام شدنی نیست.

 

سرگرد جاهدی با اشاره به اینکه چرا مقام معظم رهبری سه سال قبل درجمع دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) فرمودند: "خرمشهرها در پیش است؟" خاطرنشان کرد: چون جنگ امروز دشمن آن خسارتهای جنگ نظامی را ندارد بلکه آبادانی هم به دنبال دارد. اما حواسمان باشد که ما باید درس های عملیات الی بیت المقدس را برای پیروزی درخرمشهرهای پیش رو سرلوحه کار و زندگیمان قرار دهیم.

فرمانده ناحیه سپاه لارستان با بیان اینکه باید سیره عملی شهدا الگوی زندگی خود قرار دهیم، گفت: در وصیت نامه شهدای بزرگوار بر سه جمله تأکید شده است؛ " امام را تنها نگذارید، پشتیبان ولایت باشید و حرف امام بر زمین نماند."

 سرگرد امیر جاهدی با تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: اگر قرار است در فتح خرمشهرها پیروز باشیم، باید مثل عملیات الی بیت المقدس گوش به فرمان باشیم؛ باید بدانیم نقطه اتکا، خداست؛ اوست که قدرت لایزال است؛ خداست که دست بالای همه ی دستهاست نه کد خدا.

 

وی به وحدت مسلمین اشاره کرد و افزود: اگر وحدت نداشته باشیم دشمن در این صفوف بهم پیوسته نفوذ خواهد کرد.

  جاهدی پیام اصلی الی بیت المقدس را اطاعت از ولایت دانست و گفت: اگر پشت سر ولایت حرکت کنیم حتی اگر همه ی ابر قدرتهای جهانی جلوی ما بایستند، هیمنه ی همه قدرت ها را در هم خواهیم شکست و پیروز خواهیم شد.

در ادامه حمید مقیمی از یادگاران 8 سال دفاع مقدس با بیان اینکه که مقام معظم رهبری جنگ ایران و عراق را یک گنج نامیده و فرموده اند: آیا ما توانسته ایم این گنج را استخراج کنیم، به بیان خاطرات گمنانی و مظلومیت دلیرمردانی که درعین غربت و مظلومیت توانتستند فتح خرمشهر را بهمراه داشته باشند، پرداخت.

بیان خاطرات 39 روز مقامت خرمشهر توسط مجید انصاری فرد، پخش کلیپ و اجرای سرودحماسی توسط گروه فرهنگی و هنری مصباح الهدی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 13
تمامی حقوق وب سایت متعلق به شهرداری لار می باشد. Dorsaportal Powered by
Powered by DorsaPortal