لوگوی شهرداری لار سال 95 اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير
1396/06/20 همزمان با عيد سعيد غدير؛ 80 نفر درخت خرما در بلوارهاي شهر لار كاشته شد
همزمان با عيد سعيد غدير؛ 80 نفر درخت خرما در بلوارهاي شهر لار كاشته شد

روابط عمومي شهرداري لار؛ امروزه با توجه به فرهنگ سازي‎هاي انجام شده، مردم و مسئولان شهر لار به درخت و محيط زيست توجه خاصي نشان مي‌دهند؛ چرا كه بخوبي دريافته‎اند درختان و گياهان در سلامت جسمي و روحي مردم نقش اساسي دارد. در اديان و فرهنگ هاي مختلف جهان، درخت و درختكاري جايگاه خاصي دارد. دين مقدس اسلام نيز بشر را به كاشت درخت تشويق و ترغيب كرده است و بعضي از بزرگان دين به اين امر اشتغال داشته اند. حضرت علي عليه السلام در مدينه باغ هاي خرماي فراواني به وجود آورد و بيشتر آنها را در راه خدا وقف كرد.

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار با بيان اين مطلب، گفت: در اين راستا، به همت واحد فضاي سبز، همزمان با فرارسيدن عيد سعيد غدير خم، در مرحله اول 80 نفر درخت خرماي شاهاني در بلوار جمهوري اسلامي (چهل متري اول) و بلوار هاشمي زاده اين شهر كاشته شد.

شهردار لار با بيان اينكه با در نظر گرفتن ملاحظات بصري و زيست محيطي، كاشت درختان نخل(فَسيل) تاثير بسزايي در بهبود منظر شهري خواهد داشت، خاطر نشان كرد: مرحله جديد كاشت درختان نخل (فَسيل) در اين شهر از روز عيد سعيد غدير آغاز شده و ان شالله در مراحل بعد تعداد بيشتري از اين درخت در سطح شهر، كاشته خواهد شد.  

وي افزود: براي خريد و كاشت 80 نفر درخت خرما، 4 ميليون و 800 هزار تومان هزينه شده است.

(فَسيل) نام اصلي درخت نخل در زبان لاري است.

تعداد بازدید: 16
تمامی حقوق وب سایت متعلق به شهرداری لار می باشد. Dorsaportal Powered by
Powered by DorsaPortal