لوگوی شهرداری لار سال 95 اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۵ مهر
1398/04/11 شهردار لار خبر داد؛ لایروبی رودخانه های فصلی شهر لار در حال اجراست
شهردار لار خبر داد؛ لایروبی رودخانه های فصلی شهر لار در حال اجراست

محمدرضا قنبرنژآد شهردار لار گفت: در راستای ساماندهی رودخانه های فصلی، لایروبی رودخانه های فصلی این شهر در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمدرضا قنبرنژاد افزود: بدنبال بارندگیهای فصلی و جریان سیل و خطر آبگرفتگی واحدهای مسکونی ناشی از طغیان رودخانه ها، طرح لایروبی رودخانه های شهر لار اجرایی شده است.

شهردار لار گفت: در اجرای این طرح در روزهای گذشته تعداد زیادی از مسیل رودخانه های شهر رفع انسداد موضعی ناشی از درختان و بوته های خودرو و همچنین با استفاده ازدستگاهها و تجهیزات مکانیکی، اصلاح و لایروبی شده است و این کار همچنان در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

قنبرنژاد اجرای این طرح را در جهت کاهش خسارات ناشی از طغیان رودخانه ها بسیار موثر دانست و گفت: با اجرای این عملیات علاوه بر زیبایی بستر رودخانه، خطر آبگرفتگی ها برطرف شده و از حوادث احتمالی در مواجهه با سیلاب و طغیان رودخانه نیز جلوگیری خواهد شد.

شهردار لار رودخانه را به عنوان مجرای آب یا زهکش یک حوضه آبریز تعریف کرد و افزود: نقشی که یک رودخانه ایفا می‌کند این است که آب سطحی را هدایت می‌کند و در اختیار انسان قرار می‌دهد. وی تصریح کرد: نقش دیگر رودخانه تغذیه سفره ‌های زیرزمینی و کنترل سیلاب است .

تعداد بازدید: 7
تمامی حقوق وب سایت متعلق به شهرداری لار می باشد. Dorsaportal Powered by
Powered by DorsaPortal