لوگوی شهرداری لار سال 95 اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل
۱۴۰۱ يکشنبه ۱۳ آذر
1401/08/16 به همت شهرداری لار تعمیر و مرمت خانه محمودی در حال اجراست
به همت شهرداری لار تعمیر و مرمت خانه محمودی در حال اجراست

خانه محمودی در شهر لار. خانه ای که متعلق به دوران زندیه بوده و در یکی از محلات شهر قدیم لار معروف به محله قنبر بیگی و در کنار آب انبار قنبر بیگی واقع شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ این اثر که در تاریخ 10 خرداد 1382 با شماره  ثبت 8678 به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و اکنون در مالکیت شهرداری لار قرار دارد، به همت شهرداری و با همکاری میراث دوستان، در حال تعمیر و مرمت است.

به گفته نواز شریفی لاری شهردار لار، در سال گذشته ضلع جنوب شرقی این بنا که شامل آشپزخانه، راه پله، پشت بام و دیواره بوده با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان از محل درآمد شهرداری، مرمت و مقاوم سازی شده است.

شهردار لار می گوید: ضلع جنوبی این بنا که در سال 1360 توسط مالک، به سبک جدید بازسازی شده بود؛ در حال حاضر با دست توانای استادکاران و پیشکسوتان مرمت در لارستان، مقاوم سازی شده و مجموعه ساختمان واقع شده در این بخش نیز به سبک سنتی در حال مرمت و بازسازی است.

نواز شریفی لاری، مجموعه اعتبار این بخش را از آغاز سال جاری تا کنون، 150 میلیون تومان اعلام کرده است.

به گفته وی، مرمت و بازسازی نمای دیوار کل این بنای تاریخی به سبک سنتی و همچنین کف سازی کامل مجموعه از دیگر طرح هایی است که در دستور کار قرار دارد.

خانه محمودی لار؛ شامل 13 اتاق، 3 سرداب، 3 حیاطِ زاویه، مرکزی و آشپزخانه، اتاق شاه‌نشین، آشپزخانه‌های خشک و تر، حوض چاکده، حوض کشکولی، باغچه، درهای اندرونی و بیرونی، بادگیر، نورگیر، سردر و است.

تعداد بازدید: 136
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق وب سایت متعلق به شهرداری لار می باشد. Dorsaportal Powered by
Powered by DorsaPortal